Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Plenerowy wypał ceramiki RAKU

Plenerowe warsztaty ceramiczne raku

Już od lipca ruszamy z warsztatami w naszym nowym miejscu – Ranczo Czerwonka. Warsztaty będziemy prowadzić w różnych formułach. W tej kwestii prosimy również o Wasze sugestie. Pierwsza propozycja to warsztaty jednodniowe. Na tych warsztatach należy mieć przygotowane już biskwitowe prace i będziemy je tylko szkliwić i wypalać w technice raku. Druga opcja to warsztaty weekendowe (sobota i niedziela), również w grę wchodzi tylko szkliwienie i wypał. Trzecia opcja to warsztaty tygodniowe. Na tych warsztatach będziemy uczyć podstawowych technik ceramiki oraz wypału raku.

 Co zapewniamy?

1. Naukę ceramiki, wszelkie materiały i wypał prac

2. Normalną toaletę oraz prysznic i podstawowe artykuły higieniczne

3. Dostęp do prądu i wody

4. Lodówkę na żywność

5. Kuchenkę do gotowania

6. Czajnik elektryczny

7. Rower

8. Wspólne ognisko i grillowanie

Nasze Ranczo to 12800 m2 ziemi, która znajduję się w bardzo malowniczej i czystej okolicy w Czerwonce Włościańskiej, powiat Maków Mazowiecki. Wokoło same lasy, już na terenie naszego rancza rozpoczyna się las. Na chwilę obecną nie możemy zapewnić noclegów, ale oferujemy warunki do rozbicia własnego namiotu. Poza warsztatami ceramicznymi jest to idealne miejsce na aktywną rekreację i lasy pełne grzybów. Sklep znajduje się około 600 m, aby się do niego dostać możemy udostępnić rower. Osobom, które chcą przyjechać autobusem proponujemy dojazd do Makowa Mazowieckiego, a do Makowa wyjedziemy po Was.

Podczas jedno i dwudniowych warsztatów uczestnicy będą mogli nauczyć się techniki wypału raku. Wypał ten prowadzimy w piecu Kitec zasilanym gazem. Warsztaty obejmują naukę obsługi pieca, w tym palnika oraz kontrolera temperatury. Nauczymy jak dbać o sprzęt, co możemy we własnym zakresie konserwować. W praktyce przejdziemy przez wszystkie etapy wypału raku, co umożliwi uczestnikom warsztatów poznanie jej tajników. Pokażemy również sposoby redukowania ceramiki po wyjęciu z pieca. Podczas tych warsztatów każdy uczestnik musi mieć już przygotowane prace biskwitowe. Na każdy dzień warsztatów każdemu przysługuje wypał 6 prac. Podczas warsztatów tygodniowych nauczymy dodatkowo podstawowych technik modelowania ceramiki.

Koszt warsztatów:

warsztaty jednodniowe - 200 zł, obejmują poza punktami 1-8 szkliwa i wypał

warsztaty dwudniowe - 300 zł, obejmują poza punktami 1-8 szkliwa i wypał

warsztaty tygodniowe - 900 zł, obejmują poza punktami 1-8 szkliwa, glina i wypał

 

Wspierają nas

Zadzwoń do nas