Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 
 

W ramach promocji rozdajemy próbki naszej gliny (masy ceramicznej) Aby dostać glinę trzeba wejść na stronę naszego sklepu:

 https://pracowniaceramiczna.com.pl/sklep/id-18/masa-ceramiczna-czerwona.html

 i kupić ją za 0 zł. Każdy użytkownik może kupić tylko 1 porcję. Jeśli chodzi o odbiór to można odebrać ją osobiście u nas na ul. Dzielnej 1 lub możemy wysłać kurierem. Niestety promocji na dostawę nie ma, a jej koszt wynosi 18 zł kurierem. Każda próbka to 5kg. W sumie do rozdania 50 porcji.

 

Konkurs

 

Konkurs polega na tym aby wymyśleć dla naszej masy fajną nazwę. Autor nazwy, którą wybierzemy dostanie w nagrodę 100 kg gliny. Glina jest plastyczna i można z niej robić różne rzeczy. Nie będę się  rozpisywał do czego nadaje się bardziej, a do czego mniej, z tego względu, że nie chcę nic sugerować i wdzięczny będę za Wasze opinie i zdjęcia prac jakie wykonacie z naszej gliny. Opinie i zdjęcia umieścimy na naszej stronie.

Zapraszam do udziału w konkursie oraz do przeczytania tekstu poniżej. Jest to kilka słów o produkcji.

Z pozdrowieniami 

 Mistrz Robo

Zakupiliśmy profesjonalny sprzęt, który pozwala komponować nam własne masy ceramiczne. Co najważniejsze maszyna jest mała i tak skonstruowana, że można z łatwością ją oczyścić. Obrazowo  mówiąc jeżeli robimy np. czerwoną masę, a następnie planujemy robić białą to bez problemu ją oczyścimy tak aby masa biała nie zanieczyściła się resztkami masy czerwonej . Problem zanieczyszczenia mas ceramicznych jest dość częsty i każdy kto zajmuje się ceramiką a zwłaszcza garncarstwem niejednokrotnie spotkał się z tym problemem. Kupując gładką glinę  można w niej napotkać ślady poprzedniej produkcji, szczególnie jest to przykre gdy tocząc na kole napotykamy w masie  szamot , który np. dnia poprzedniego był jednym ze składników masy. Taka problematyka nie jest oczywiście wynikiem złej woli producenta ale parku maszynowego , który nie daje możliwości zachowania czystości składników. Większość producentów mas ceramicznych bazuje na sprzęcie z dużych zakładów ceramicznych. W zakładach tych były duże maszyny, które zapewniały dużą wydajność. Zakłady te przerabiały 20 ton surowca dziennie, ale trzeba pamiętać, że wszystkie zakłady ceramiczne robiły masę ceramiczną tylko jednego rodzaju i tylko na swój użytek więc nie mogło być mowy o zanieczyszczeniu jednej masy drugą . Widziałem niejednokrotnie na własne oczy takie maszyny i nie ma możliwości aby ją oczyścić. Wiele zakładów ceramiki w Polsce upadło   a maszyny zostały, które z pewnością mają bardzo dużą wydajność, ale co z tego skoro i tak nie są w pełni wykorzystywane. Wystarczy popatrzeć na zaopatrzenie sklepów dla ceramików i widać, że najwięcej mas ceramicznych pochodzi z Czech, Niemiec i Anglii. Jest to z pewnością wynik  między innymi braku zachowania czystości produkcji. Mam nadzieję, że to będzie się zmieniać, gdyż w Polsce mamy bardzo dużo dobrych i wzbogaconych surowców czyli takich które są już oczyszczone i mogą stanowić składnik doskonałej masy ceramicznej. Nasze masy są właśnie robione z takich komponentów i o ile nie zdarzy się błąd w uzdatnianiu komponentów to nasze masy będą czyste. Mówiąc o błędzie mam na myśli np. proces wzbogacania  gliny. Proces ten polega na tym, że glinę z wyrobiska doprowadza się do stanu płynnego i przepuszcza się przez sito i elektromagnesy. W ten sposób z surowca pozbywa się zanieczyszczeń. Trudno mi sobie wyobrazić ale przychodzi mi na myśl, że sito może być dziurawe i mogą się do surowca dostać jednak zanieczyszczenia. Jednak testujemy surowce od maja i do tej pory nic takiego nie miało miejsca i mam nadzieję, że mieć nie będzie. Taka mieszanina gliny z wodą trafia do prasy filtracyjnej, w której jest pozbawiana większości wody i w formie wilgotnych ale czystych placków trafia między innymi do nas. Zapraszam do oglądania filmów na https://www.facebook.com/mistrz.robo , w których będę pokazywał cały proces produkcji naszych mas ceramicznych oraz będę je testował. Dla początkujących ceramików testy mogą być wykorzystane do sprawdzania innych mas nie koniecznie moich. 
Mistrz Robo

Wspierają nas

Zadzwoń do nas