Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ranczo Czerwonka

Plenery ceramiczne

Nasze Stowarzyszenie realizuje projekt finansowany ze środków m.st. Warszawa –„Plenery Ceramiczne”. Projekt adresowany jest do mieszkańców Mokotowa. W ramach projektu będą zorganizowane dwa wyjazdy na nasze Ranczo. Będą to wyjazdy sobotnie. Dokładny termin zostanie ustalony jak uzbiera się grupa. Podczas plenerów ceramicznych uczestnicy będą wykonywać prace ceramiczne ze specjalnej masy ceramicznej przystosowanej do wypału techniką raku. Poniżej przedstawiony jest dokładny harmonogram:

Wyjazd pierwszy/drugi wyjazd:

7:45 -  zbiórka na ul. Gagarina (dokładny adres zostanie ustalony z kierowcą i przekazany uczestnikom)

8:00 - wyjazd z Warszawy

9:30-10:00 - przyjazd na Ranczo

10:00-10:30 - przerwa śniadaniowo-kawowa

10:30-17:00 - warsztaty ceramiczne

17:00-18:00 – kończenie prac i przygotowanie się do powrotu

18:00 – wyjazd z Ranczo

19:30-20:00 – przyjazd do Warszawy

Plenery ceramiczne to nic innego jak plenerowe warsztaty ceramiczne. Różnica polega na tym, że wszystkie prace wykonane będą z gliny przystosowanej do specjalnego rodzaju wypału ceramiki techniką raku. Ta technika wypału możliwa jest tylko w plenerze i polega na szybkim doprowadzeniu ceramiki do temperatury około 1000 stopni Celsjusza a następnie umieszczeniu jej na kilka minut np. w trocinach. Proces wypału techniką raku można zobaczyć na naszej stronie: https://pracowniaceramiczna.com.pl/warsztaty/pikniki.html

Podczas pierwszego wyjazdu uczestnicy przy naszym wsparciu wykonają prace ceramiczne, które będą wypalane na drugim plenerze. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każdy uczestnik pracuje swoim trybem i w miarę swoich potrzeb robi sobie przerwę na posiłek, odpoczynek czy spacer po lesie. Dla uczestników zapewniamy napoje, kawę i herbatę. Przewidziane jest również wspólne ognisko. Na naszym Ranczo jest normalna toaleta. Do projektu można się zgłosić telefonicznie lub mailowo. O przyjęciu do projektu uczestnicy zostaną poinformowani. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Wspierają nas

Zadzwoń do nas