Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ceramika dla dorosłych

Jesteś zainteresowany/a warsztatami ceramicznymi?
Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Amfora, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, telefon: 692 873 375

Skontaktuj się z nami!
Klub Amfora
Aktualnie ze względu na sytuację nie przyjmujemy nowych klubowiczów do pracowni. O wszelkich zmianach bedzie informacja na naszym Facebooku.

Informacja dla początkujących

Od grudnia zmieniają się zasady działania pracowni. Ze względu na pandemię zdecydowaliśmy się na udostępnienie pracowni naszym klubowiczom codziennie oraz w większym zakresie godzin.  Ma to na celu ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie w pracowni. W związku z powyższym nie  zawsze możemy zapewnić wsparcie nowym członkom naszego klubu. Nowe osoby, które chcą do nas dołączyć powinny mieć doświadczenie ceramiczne lub osobę wprowadzającą z naszego klubu. Wszystkim nowicjuszom w rzemiośle ceramicznym rekomendujemy ukończenie kursu. Po ukończeniu kursu można dołączyć do naszego klubu.

 

Informacje dotyczące organizowanych kursów znajdują się na naszej stronie facebookowej: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Amfora-311667597777

 

 

Informacja o opłatach

 

Każdy kto przystępuje do naszego Ceramicznego Klubu Amfora wnosi opłatę członkowską w wysokości 50 zł raz w miesiącu.  W ramach wniesionej opłaty można korzystać z pracowni do końca miesiąca. Jeżeli osoba wnosząca opłatę przyjdzie do pracowni np. 29 danego miesiąca to opłata ważna jest do końca tego miesiąca, a nie do 29 kolejnego. Dlatego też zalecamy, aby dołączać do naszego klubu z początkiem miesiąca. Każdy klubowicz płaci za zużyty materiał i wypał. Koszt jest zryczałtowany i wynosi 25 zł za kg wykonanej pracy. Opłata jest podzielona na dwa wypały. Przed pierwszym wypałem opłata wynosi 10 zł za 1kg pracy. Przed drugim wypałem opłata wynosi 15 zł za 1kg pracy. Opłaty wnosimy z góry. Prace nie opłacone nie będą wypalane. 

 
 
Kurs ceramiki - ze względu na duże obłożenie pracowni kursy nie odbywają się aż do odwołania
 
Kurs obejmuje 18 godzin zajęć praktycznych. Koszt to 500 zł. Terminy i godziny do ustalenia z uczestnikami.
Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy,  bez ograniczenia wieku. Szczególnie dla dorosłych mamy bogatą ofertę propozycji wytwarzania i zdobienia ceramiki przy użyciu różnych technik. Każdy kto do nas zawita może zapoznać się z następującymi  technikami :
 
    lepienie z płatków gliny przy użyciu szablonów;
    lepienie z wałeczków;
    modelowanie w bryle;
    wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych;
    odlewanie w formach gipsowych.
 
Jak Państwo widzicie metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie,   można  też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji , przy wykorzystaniu następujących metod:
 
    zdobienie farbami ceramicznymi;
    wykańczanie ceramiki przez szkliwienie.
 
Ostatnia metoda daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne poprzez mieszanie, nakładanie na siebie różnych szkliw oraz sposoby szkliwienia (zanurzenie, natrysk, polewanie, nakładanie pędzlem).
Zapisy na kursy:

Wspierają nas

Zadzwoń do nas