Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ceramika dla dorosłych

Jesteś zainteresowany/a warsztatami ceramicznymi?
Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Amfora, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, telefon: 692 873 375

Skontaktuj się z nami!
Techniki Ceramiczne
Warsztaty dla dorosłych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 19:00- 21:00.

Pracownia działa na zasadach klubowych - co  to oznacza?


Większość z osób, które do nas przychodzą bardzo szybko poznają podstawowe zasady pracy z gliną. W czasie pracy twórczej wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie pomagają, dzięki czemu budują wzajemną sieć wsparcia i ucza sie od siebie nawzajem. Jako organizacja pozarządowa, staramy się popularyzować rekodzieło ceramiczne i obniżyć koszty dla naszych odbiorców do minimum. Dlatego też wprowadziliśmy nowe zasady korzystania z pracowni. Kazdy kto do nas przychodzi wnosi opłatę członkowską w wysokości 30 zł raz w miesiącu. W ramach tej opłaty może przychodzic w każdym  z wymienionych wyzej terminów. Ponadto kazdy płaci tylko i wyłącznie za zużyty materiał. Proszę koniecznie przeczytać regulamin (regulamin znajduje się na dole strony zaraz pod zdjęciami). Znajdują się tam wszystkie informacje o opłatach.
 
Informacja dla początkujących
 
Osoby początkujace mogą dołączyć w każdym momencie do dzaiałań klubowiczów. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i poinformować nas o chęci uczestniczenia w warsztatch po raz pierwszy, wynika to z tego, że chcemy osobiście zapoznać Państwa z zasadami pracy  w pracowni . Na kolejne warsztaty można już przyjśc w dowolnym czasie, działalności klubu bez zapowiedzi. Osoby początkujące wiele wynoszą ze wspólnej pracy z innymi bardziej doswiadczonymi klubowiczami, dlatego też warto rozpocząć przygodę z ceramiką zdobywając praktyczne umiejętności od osób bardziej doświadczonych. Wszystko to sprzyyja również nawiązywaniu pozytywnych relacji na bazie wspólnych zainteresowań. Zapraszamy!!!
 
Kilka słów o ceramice
 
Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy,  bez ograniczenia wieku. Szczególnie dla dorosłych mamy bogatą ofertę propozycji wytwarzania i zdobienia ceramiki przy użyciu różnych technik. Każdy kto do nas zawita może zapoznać się z następującymi  technikami :
 
    lepienie z płatków gliny przy użyciu szablonów;
    lepienie z wałeczków;
    modelowanie w bryle;
    toczenie na kole garncarskim;
    wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych;
    odlewanie w formach gipsowych.
 
Jak Państwo widzicie metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie,   można  też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji , przy wykorzystaniu następujących metod:
 
    zdobienie farbami podszkliwnymi za pomocą pędzli i przy użyciu stempli;
    zdobienie angobami  (rodzaj płynnej glinki barwnej);
    zdobienie gotowych wyrobów (białych) farbami naszkliwnymi;  
    wykańczanie ceramiki przy użyciu specjalnej glinki dającej się polerować;
    wykańczanie ceramiki przez szkliwienie.
 
Ostatnia metoda daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne poprzez mieszanie, nakładanie na siebie różnych szkliw oraz sposoby szkliwienia (zanurzenie, natrysk, polewanie, nakładanie pędzlem).

Wspierają nas

Zadzwoń do nas