Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ceramika dla dorosłych

Jesteś zainteresowany/a warsztatami ceramicznymi?
Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Amfora, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, telefon: 692 873 375

Skontaktuj się z nami!
Klub Amfora

 

Pracownia jest dostępna dla swoich członków 7 dni w tygodniu. Godziny dostępności zmieniają się i aktualne godziny publikowane są w grupie na FB. Grupa jest zamknięta. Dostęp mają tylko klubowicze.

 

Informacja dla osób chcących dołączyć do Klubu:

 

Osoby, które chcą do nas dołączyć muszą mieć ukończony kurs ceramiczny lub mieć doświadczenie ceramiczne, mogą mieć również osobę wprowadzającą z naszego Klubu. Klub ma ograniczoną liczbę członków i aktualnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zwolni się miejsce. Osoby dołączające muszą mieć aktywne konto w Google. 

Osoba dołączająca przed przyjęciem do Klubu ma obowiązek wpłacić kaucję w wysokości 150 zł i jednorazowa opłata za kartę dostępu 20 zł. Kaucja i opłata za kartę (po jej zwróceniu) zostaną w całości zwrócone w momencie rezygnacji z przynależności do Klubu pod warunkiem, że osoba zgłosi chęć rezygnacji do 20 każdego miesiąca i zabierze swoje prace do końca miesiąca. Jeżeli chęć rezygnacji zostanie zgłoszona po 20 wówczas z kaucji zostanie potrącona opłata klubowa za kolejny miesiąc. Kaucja musi być wniesiona w gotówce i nie podlega oprocentowaniu. Każdy Klubowicz ma obowiązek przestrzegać regulaminu, który jest do pobrania na dole strony.

Informacja o opłatach:

 

Każdy kto przystępuje do naszego Klubu oprócz kaucji i opłaty za kartę wnosi składkę członkowską w wysokości 100 zł raz w miesiącu.  W ramach wniesionej opłaty możne korzystać z pracowni codziennie w ramach jej dostępności (aktualne informacje o dostępności na FB). Nowe osoby przyjmujemy (o ile jest wolne miejsce) do 8 każdego miesiąca. Każdy klubowicz płaci za zużyty materiał i wypał. Opłaty wnosimy z góry. Prace, które nie zostaną opłacone nie będą wypalane. W pracowni obowiązuje talonowy system opłat do zapoznania się na miejscu. Aktualnie obowiązują następujące opłaty za wypały:

  1. Biskwit – 12 zł za kg
  2. Szkliowo -1080 stopni - 23 zł za kg

W ramach powyższych opłat klubowicze mają do dyspozycji glinę (masę plastyczną), około 40 szkliw na temperaturę 1080 stopni. Masa lejna jest dodatkowo płatna. Osoby, które korzystają ze swoich materiałów płacą takie same stawki. 

 

 

 
 
Kurs ceramiki -  
 
Kurs obejmuje 18 godzin zajęć praktycznych. Koszt to 700 zł. 
Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy,  bez ograniczenia wieku. Szczególnie dla dorosłych mamy bogatą ofertę propozycji wytwarzania i zdobienia ceramiki przy użyciu różnych technik. Każdy kto do nas zawita może zapoznać się z następującymi  technikami :
 
    lepienie z płatków gliny przy użyciu szablonów;
    lepienie z wałeczków;
    modelowanie w bryle;
    wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych;
    odlewanie w formach gipsowych.
 
Jak Państwo widzicie metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie,   można  też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji , przy wykorzystaniu następujących metod:
 
    zdobienie farbami ceramicznymi;
    wykańczanie ceramiki przez szkliwienie.
 
Ostatnia metoda daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne poprzez mieszanie, nakładanie na siebie różnych szkliw oraz sposoby szkliwienia (zanurzenie, polewanie, nakładanie pędzlem).
Zapisy na kursy i terminy na FB:
https://www.facebook.com/groups/2606884952936722

Wspierają nas

Zadzwoń do nas