Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ceramika dla dorosłych

Jesteś zainteresowany/a warsztatami ceramicznymi?
Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Amfora, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, telefon: 692 873 375

Skontaktuj się z nami!
Klub Amfora

 

Pracownia jest dostępna dla swoich członków 7 dni w tygodniu. Godziny dostępności zmieniają się i aktualne godziny publikowane są w grupie na FB. Grupa jest zamknięta. Dostęp mają tylko klubowicze.

 

Informacja dla osób chcących dołączyć do Klubu:

 

Osoby, które chcą do nas dołączyć muszą mieć ukończony kurs ceramiczny lub mieć doświadczenie ceramiczne, mogą mieć również osobę wprowadzającą z naszego Klubu. Klub ma ograniczoną liczbę członków i aktualnie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zwolni się miejsce. Osoby dołączające muszą mieć aktywne konto w Google. Wszyscy, którzy chcą do nas dołączyć niech wpiszą się na listę:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13NkdBxlLAiG0DR9IdkReRYWf8dBiGfmokncNGilBt4s/edit?usp=sharing

Osoba dołączająca przed przyjęciem do Klubu ma obowiązek wpłacić kaucję w wysokości 150 zł i jednorazowa opłata za kartę dostępu 20 zł. Kaucja i opłata za kartę (po jej zwróceniu) zostaną w całości zwrócone w momencie rezygnacji z przynależności do Klubu pod warunkiem, że osoba zgłosi chęć rezygnacji do 20 każdego miesiąca i zabierze swoje prace do końca miesiąca. Jeżeli chęć rezygnacji zostanie zgłoszona po 20 wówczas z kaucji zostanie potrącona opłata klubowa za kolejny miesiąc. Kaucja musi być wniesiona w gotówce i nie podlega oprocentowaniu. Każdy Klubowicz ma obowiązek przestrzegać regulaminu, który jest do pobrania na dole strony.

Informacja o opłatach:

 

Każdy kto przystępuje do naszego Klubu oprócz kaucji i opłaty za kartę wnosi opłatę członkowską w wysokości 50 zł raz w miesiącu.  W ramach wniesionej opłaty możne korzystać z pracowni codziennie w ramach jej dostępności (aktualne informacje o dostępności na FB). Nowe osoby przyjmujemy (o ile jest wolne miejsce) do 8 każdego miesiąca. Każdy klubowicz płaci za zużyty materiał i wypał. Opłaty wnosimy z góry. Prace, które nie zostaną opłacone nie będą wypalane. W pracowni obowiązuje talonowy system opłat do zapoznania się na miejscu. Aktualnie obowiązują następujące opłaty za wypały:

Biskwit (800 stopni) - 10 zł za 1kg

Szkliwo (1080 stopni) – 20 zł za 1kg

Szkliwo (1100 – 1200 stopni) – 22 zł za 1 kg

Szkliwo (1200 - 1259 stopni) - 1250 za 1kg

Kalkomania i złoto (800 – 860 stopni) – 10 zł

W ramach powyższych opłat klubowicze mają do dyspozycji glinę (masę plastyczną), ponad 100 szkliw na temperaturę 1080 stopni oraz szkliwo transparentne na 1200 – 1250 stopni. Masa lejna jest dodatkowo płatna. Osoby, które korzystają ze swoich materiałów płacą takie same stawki.

 

 
 
Kurs ceramiki - ze względu na duże obłożenie pracowni kursy nie odbywają się aż do odwołania
 
Kurs obejmuje 18 godzin zajęć praktycznych. Koszt to 500 zł. Terminy i godziny do ustalenia z uczestnikami.
Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy,  bez ograniczenia wieku. Szczególnie dla dorosłych mamy bogatą ofertę propozycji wytwarzania i zdobienia ceramiki przy użyciu różnych technik. Każdy kto do nas zawita może zapoznać się z następującymi  technikami :
 
    lepienie z płatków gliny przy użyciu szablonów;
    lepienie z wałeczków;
    modelowanie w bryle;
    wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych;
    odlewanie w formach gipsowych.
 
Jak Państwo widzicie metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie,   można  też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji , przy wykorzystaniu następujących metod:
 
    zdobienie farbami ceramicznymi;
    wykańczanie ceramiki przez szkliwienie.
 
Ostatnia metoda daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne poprzez mieszanie, nakładanie na siebie różnych szkliw oraz sposoby szkliwienia (zanurzenie, natrysk, polewanie, nakładanie pędzlem).
Zapisy na kursy:

Wspierają nas

Zadzwoń do nas