Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Ceramika dla dorosłych

Jesteś zainteresowany/a warsztatami ceramicznymi?
Zapoznaj się z naszą ofertą.

Stowarzyszenie Amfora, ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa, telefon: 692 873 375

Skontaktuj się z nami!
Techniki Ceramiczne
Warsztaty dla dorosłych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godz. 19:00- 21:00.

Pracownia działa na zasadach klubowych - co  to oznacza?


Większość z osób, które do nas przychodzą bardzo szybko poznają podstawowe zasady pracy z gliną. W czasie pracy twórczej wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie pomagają, dzięki czemu budują wzajemną sieć wsparcia i uczą sie od siebie nawzajem. Jako organizacja pozarządowa, staramy się popularyzować rekodzieło ceramiczne i obniżyć koszty dla naszych odbiorców do minimum. Dlatego też wprowadziliśmy nowe zasady korzystania z pracowni. Kazdy kto do nas przychodzi wnosi opłatę członkowską w wysokości 40 zł raz w miesiącu. Jednorazowe przyjście do pracowni to również koszt 40 zł od osoby. W ramach wniesionej opłaty można korzystać z pracowni do końca miesiąca. Jeżeli osoba wnosząca opłatę przyjdzie do pracowni np. 29 danego miesiąca to opłata ważna jest do końca tego miesiąca a nie do 29 kolejnego. Dlatego też zalecamy dołączać do naszego klubu z początkiem miesiąca. Każdy klubowicz płaci za zużyty materiał i wypał. Koszt jest zryczałtowany i wynosi 25 zł za kg wykonanej pracy. 
 
Informacja dla początkujących
 
Osoby początkujace mogą dołączyć w każdym momencie do dzaiałań klubowiczów. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie i poinformować nas o chęci uczestniczenia w warsztatch po raz pierwszy, wynika to z tego, że chcemy osobiście zapoznać Państwa z zasadami pracy  w pracowni . Na kolejne warsztaty można już przyjśc w dowolnym czasie, działalności klubu bez zapowiedzi. Osoby początkujące wiele wynoszą ze wspólnej pracy z innymi bardziej doswiadczonymi klubowiczami, dlatego też warto rozpocząć przygodę z ceramiką zdobywając praktyczne umiejętności od osób bardziej doświadczonych. Wszystko to sprzyja również nawiązywaniu pozytywnych relacji na bazie wspólnych zainteresowań. 
Tego typu funkcjonowanie naszej pracowni ma swoje minusy, a mianowicie nie zawsze możemy zapewnić odpowiednie wsparcie naszym klubowiczom, którzy dopiero  do nas dołączyli. Nie oznacza to bynajmniej, że są zdani sami na siebie, zawsze się ktoś znajdzie kto pomoże. Z naszych obesrwacji wynika jednak, że niektóre osoby przychodzące już długi czas do pracowni, chociaż robią piękne rzeczy napotykają po drodze na wiele problemów. Dlatego też wychodząc na przeciw zapotrzebowaniom będziemy organizować 3-miesieczne kursy dla początkującyvh. Pzwoli to na lepsze przygotowanie merytoryczne. Po zakończeniu kursu można dołączyć do klubu.
Wszelkie informacje o kursach znajdują się tutaj:
https://pracowniaceramiczna.com.pl/o-stowarzyszeniu/aktualnosci.html
 
Kilka słów o ceramice
 
Tworzeniem  unikatowych prac  z gliny może zajmować się każdy,  bez ograniczenia wieku. Szczególnie dla dorosłych mamy bogatą ofertę propozycji wytwarzania i zdobienia ceramiki przy użyciu różnych technik. Każdy kto do nas zawita może zapoznać się z następującymi  technikami :
 
    lepienie z płatków gliny przy użyciu szablonów;
    lepienie z wałeczków;
    modelowanie w bryle;
    toczenie na kole garncarskim;
    wyciskanie kształtów przy użyciu form gipsowych;
    odlewanie w formach gipsowych.
 
Jak Państwo widzicie metod powstawania ceramiki jest wiele i każdy dopasuje coś do swoich predyspozycji i umiejętności. Piękna ceramika niekonieczne powstaje tylko i wyłącznie poprzez ręczne formowanie,   można  też wykorzystać formy gipsowe i skupić się na dekoracji , przy wykorzystaniu następujących metod:
 
    zdobienie farbami podszkliwnymi za pomocą pędzli i przy użyciu stempli;
    zdobienie angobami  (rodzaj płynnej glinki barwnej);
    zdobienie gotowych wyrobów (białych) farbami naszkliwnymi;  
    wykańczanie ceramiki przy użyciu specjalnej glinki dającej się polerować;
    wykańczanie ceramiki przez szkliwienie.
 
Ostatnia metoda daje nam nieskończone możliwości kolorystyczne poprzez mieszanie, nakładanie na siebie różnych szkliw oraz sposoby szkliwienia (zanurzenie, natrysk, polewanie, nakładanie pędzlem).

Wspierają nas

Zadzwoń do nas